سه شنبه ، 29 خرداد 1397
اخبار گنبد سلطانیه
تاریخ: 1393/05/04 نظرات: 0 نظر نمایش: 470 مرتبه تعداد امتیاز: 4   (Article Rating)
از درجه بندی کنونی هتلها راضی نیستیم

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با بیان اینکه از درجه بندی کنونی هتلها راضی نیستیم گفت:در بسیاری از موارد یک هتل درجه ای می گیرد که با استانداردهای جهانی مطابقت ندارد از این رو در حال اصلاح سازوکارها هستیم که بتوانیم درجه بندی اصلاح شده را اجرایی و کیفیت مورد نظر گردشگران را ارائه کنیم.

به گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مسعود سلطانی فر در حاشیه دیدار با جامعه هتلداران و تشکل های مرتبط با دفاتر مسافرتی کشوری و استان تهران در مصاحبه با خبرنگاران گفت: سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در هر دو عرصه توسعه اقتصادی و فرهنگی مسئولیت، وظیفه و برنامه های مفصلی دارد.

وی افزود: ما در ماه های گذشته با رشد چشمگیر ورود گردشگران مختلف در قالب تور و همچنین به صورت فردی مواجه بوده ایم که علاوه بر ظرفیت گسترش تعاملات فرهنگی و معرفی جاذبه های فرهنگی و تاریخی کشورمان، از نظر اقتصادی نیز موجب ارزآوری و ایجاد اشتغال می شود.

سلطانی فر با بیان اینکه به سرعت در حال فراهم کردن امکانات مختلف، زیربناهای لازم و هماهنگی بین دستگاه ها هستیم تا بتوانیم گردشگران خارجی بیشتری را جذب کنیم تصریح کرد: در مورد گردشگری داخلی هم در تلاش هستیم که بتوانیم ساماندهی زمانی و مکانی را به گونه انجام دهیم تا فشار گردشگران روی تعطیلات عید و دو ماه تابستان نباشد.

وی ادامه داد:در بقیه اوقات سال این امکانات با مشکل مواجه می شوند از این رو باید با تقسیم گردشگران به قشرهای مختلف بتوانیم در ماه های کم مراجع هم از امکانات موجود استفاده کنیم.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: ما در سال گذشته پذیرای 4 و نیم میلیون ورودی خارجی با حدود 5 تا 6 میلیارد دلار درآمد بودیم که براساس سند چشم انداز این تعداد باید در سال 1404 به 20 میلیون گردشگر و 25 میلیارد دلار درآمد برسد.

وی افزود: تصور ما این است که اگر بتوانیم زیرساخت های لازم را با رویکرد خود، دولت و تاکیدات رئیس جمهور به دستگاه های مختلف به وجود بیاوریم و ارتباطات با کشورهای دیگر در بخشهای مختلف از جمله حمل و نقل هوایی خارجی و داخلی، ریلی و زمینی، مراکز اقامتی و هتل ها را گسترش دهیم به سمت این هدف حرکت خواهیم کرد.

سلطانی فر تعداد عراقی هایی را که سال گذشته به کشور وارد شده اند یک میلیون و 600 هزار نفر عنوان کرد و گفت: ما مشغول ساماندهی برای ارائه خدمات بهتر هستیم علاوه بر این که در بخش گردشگری سلامت هم به علت کیفیت بالای خدمات و هزینه ای کمتر از یک چهارم اروپا ، همسایگان ایران ترجیح می دهند برای درمان به کشور ما مراجعه کنند.

وی به نشست خود با جامعه هتلداران و تشکل های دفاتر مسافرتی کشوری و تهران اشاره کرد و گفت: این نشست برای اطلاع از مشکلات آنها از زاویه بخش خصوصی برگزار شد که خوشبختانه بحث های خیلی خوبی هم مطرح شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گفت: برخی از محورهای مورد نظر را ما در دستور کار و پی گیری داشتیم و موضوعات جدیدی هم مطرح شد که با ادامه این جلسات و تبادل نظری که انجام می شود، فکر می کنیم بتوانیم با استفاده از همه ظرفیت ها از نظر اقتصادی و فرهنگی به نظام کمک کنیم.

وی موضوع مورد بحث دیگر را آسان سازی صدور روادید برای گردشگران خارجی برشمرد و افزود: وضع کنونی در مقایسه با سال گذشته بسیار بهتر است و هم اکنون تقریبا نزدیک به 190 کشور دنیا می توانند ویزای فرودگاهی دریافت کنند؛ ما هم به دنبال آن هستیم که مدت این ویزاها را از 2 هفته به یک ماه افزایش دهیم.

وی افزود: علاوه بر این با همکاری وزارت امور خارجه قرار است روش های صدور روادید در نمایندگی های مختلف ایران در خارج از کشور آسان و متنوع تر شود؛ از جمله صدور ویزای الکترونیکی که وزارت خارجه قول همکاری دادند تا بتوانیم در یک سال آینده ویزای الکترونیکی را اجرایی کنیم.

امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت