شنبه ، 28 مرداد 1396
اخبار تخت جمشید
تاریخ: 1393/12/16 نظرات: 0 نظر نمایش: 756 مرتبه تعداد امتیاز: 27   (Article Rating)
دوره آموزشی راهنمایان افتخاری تخت جمشید، برگزار شد

دوره آموزشی راهنمایان افتخاری تخت جمشید، برگزار شد

دوره آموزشی راهنمایان افتخاری تخت جمشید، برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید، دوره آموزشی توجیهی ویژه راهنمایان افتخاری نوروزی برگزار شد.

مسعود رضایی منفرد مدیر پایگاه میراث جهانی تخت جمشید گفت: در سال جاری و به موازات همکاری های صورت گرفته با اداره کل میراث فرهنگی فارس و انجمن صنفی راهنمایان استان فارس، و در راستای وظایف سازمانی و آمادگی هر چه بهتر جهت استقبال از گردشگران در نوروز ۹۴،  ستاد راهنمایان افتخاری نوروزی در تخت جمشید تشکیل شد.

مدیر پایگاه تخت جمشید افزود : هر ساله با فرا رسیدن نوروز، جنبشی مضاعف در تمامی ارکان مدیریتی و کارشناسی مجموعه جهانی تخت جمشید به وجود می آید که پیامد آن ارائه خدماتی در جهت رفاه حال مسافران نوروزی است. وی  استقرار راهنمایان افتخاری نوروزی در تمامی بخش های آثار تاریخی تخت جمشید را ضرورتی مهم برشمرد و تأکید کرد پتانسیل راهنمایان افتخاری نوروزی از جمله دستاوردهای پایگاه جهانی تخت جمشید در سنوات گذشته بود که توانست به فعلیت نسبی و مطلوب بازدیدکنندگان دست یابد و فقدان این ستاد در دو سال گذشته و عدم بهره مندی بازدید کنندگان از راهنمایان افتخاری نوروزی ، به مراتب نارضایتی هایی را به همراه داشت که طبق کارشناسی های بعمل آمده  بر اساس تجزیه و تحلیل تجارب و دانش به دست آمده از سنوات گذشته و نیاز سنجی های صورت گرفته ، پایگاه تخت جمشید بار دیگر مبادرت به تشکیل تیم راهنمایان افتخاری نمود.

مدیر پایگاه تخت جمشید ، اظهار داشت کارگاه توجیهی آموزشی راهنمایان افتخاری نوروزی توسط  پایگاه میراث جهانی تخت جمشید و با همکاری اداره کل میراث فرهنگی فارس و انجمن صنفی راهنمایان استان فارس،  از 13 اسفند ماه به مدت دو روز کلید خورد و در روزهای بیست و یکم اسفند ماه نیز کارگاه میدانی آن تشکیل خواهد شد.

رضایی منفرد گفت: این دوره های آموزشی توسط اساتید مجرب، به دو صورت تئوری و معرفی بناهای تاریخی و ارائه مباحث علمی با مضامین معماری هخامنشی، روند مرمت در تخت جمشید از زمان کاوش تا کنون و همچنین فن تور گردانی برگزار شد. همچنین به گفته وی در بخش پایانی دوره آموزشی، کارشناسی از دفتر نماینده محترم ولی فقیه در استان فارس در حوزه گردشگری به ایراد سخنرانی پرداخت.

مدیر پایگاه تخت جمشید، آماده سازی بنای تاریخی، رفع نواقص و انجام مرمت های اضطراری، تشکیل و استقرار کمیته های تخصصی نوروزی در محوطه تخت جمشید، ، تهیه و تامین بروشورها و برگزاری دوره های آموزشی را از دیگر اقدامات پایگاه میراث جهانی تخت جمشید در آستانه نوروز ، برشمرد.

گفتنی است: در هفته جاری ، آزمونی جهت سطح بندی راهنمایان برگزار خواهد شد و بدینوسیله در ایام نوروز فعالیت خود را جهت خدمت رسانی بهتر به بازدیدکنندگان آغاز خواهند نمود.

منبع : روابط عمومی پایگاه میراث جهانی تخت جمشید.....

تاریخ خبر: 93/12/16

 

 
تصاویر مرتبط
  • دوره آموزشی راهنمایان افتخاری تخت جمشید، برگزار شد
  • دوره آموزشی راهنمایان افتخاری تخت جمشید، برگزار شد
امتیاز بندی

در حال حاضر هیچ نظری ارسال نشده است
ارسال نظر:

نام (الزامی)

ایمیل (الزامی)

وب سایت